İzmir Müteahhitler Federasyonu (İMFED) 3. Olağan genel kurulu geniş katılımla yapıldı. Divan başkanlığını Halil Çamkıran’ın Olağan Genel kurulda tek liste ile Kurucu başkan Ziya Dağlıer 3. Kez Federasyon başkanlığına seçildi.

 

İzmir Müteahhitler Federasyonu (İMFED) 3. Olağan genel kurulu geniş katılımla yapıldı. Divan başkanlığını Halil Çamkıran’ın Olağan Genel kurulda tek liste ile Kurucu başkan Ziya Dağlıer 3. Kez Federasyon başkanlığına seçildi.
İzmir Müteahhitler Federasyonu’nun 3. Olağan genel kurul toplantısı Bornova Yakaköy’deki köyün delisi kır kahvaltı salonunda gerçekleşti. Genel kurula çok sayıda federasyon üyesi katıldı. Olağan Genel kurul öncesi 2016 yılı Faaliyet ve Denetleme raporu okunarak oylandı. Federasyon başkanı Ziya Dağlıer, genel kurul öncesi yaptığı konuşmada federasyon çalışmaları hakkında bilgi verdi. Federasyon Başkanı Dağlıer “13.03.2013 tarihinde kurulan İzmir Müteahhitler Federasyonu, kurulduğu tarihten bu güne kadar, Yönetim Kurulu olarak her ay düzenli Federasyon merkezimizde toplanarak gündemi değerlendirdik. 2015 ve 2016 yıllarında Geleneksel Yemekli toplantılarımızı Kuşadası’nda tüm üyelerin eş ve çocuklarıyla katılımıyla gerçekleştirdik. 2017 yılında Yönetim Kurulunun almış olduğu karar ve Ülkemizin içinde bulunduğu konjenktürel durumdan dolayı yapılmamıştır. Kuruluşumuzdan bu güne üyelerimizden herhangi bir üyelik aidatı alınmamış olup, Yapılan faaliyetlerde konaklamalı ve yemekli toplantılar herhangi bir sponsörlük olmadan, üyeler kendi imkan ve katkılarıyla olmuştur” dedi.
Federasyon Başkanı Ziya Dağlıer “2016 yılının başlarında Beton Fiyatlarındaki Olağanüstü fiyat artışları ile ilgili olarak Federasyonumuz acil olarak toplanmış, basın yoluyla Beton Firmalarına, Ticaret Odasına ve İlgili tüm kurum ve kuruluşlara karşı Federasyonumuzun tavrı deklare edilmiştir. Çevre Şehircilik bakanlığı tarafından 2017’de yeni hayata geçirilecek yönetmenlik değişikliklerini yakından takip ettiklerini ifade eden Dağlıer, üyelerden gelen sorun ve talepleri de ilgili makamlara ilettiklerini belirtti.
İMFED YENİ TİP İMAR YÖNETMENLİĞİ SÜRECİNE MÜDAHİL OLUYOR
Haziran 2017’de yürürlüğe girmesi planlanan Yeni Tip İmar Yönetmenliği ile ilgili sürece dahil olacaklarını belirten İMFED başkanı Dağlıer, “3 arkadaşımızı görevlendirip Ankara’ya göndereceğiz. Bakanlık ve ilgili kurumlar ile irtibat halinde olacağız. İnşaat Sektörünün ve Meslektaşlarımızın talep ve beklentilerini dinleyip bu talepleri bakanlığa ileterek çözüm için katkıda bulunacağız ” dedi.
YENİ YÖNETİM KURULU OYBİRLİĞİYLE SEÇİLDİ
Federasyonun yeni yönetim kurulu listesi oylandı. Yönetim kurulu listesi üyelerin tamamının onayı ile  oybirliğiyle geçti. Dağlıer, 3 kez üst üste İzmir Müteahhitler Federasyon Başkanı seçildi. Seçimin ardından müteahhitler ve misafirlere mangal ikramı yapıldı.

 

İMFED YÖNETİM KURULU LİSTESİ
Genel kurul sonrasında oluşan yeni yönetimde şu isimler yer aldı;
YÖNETİM KURULU ASİL
1-Ziya Dağlıer
2-Abdulkadir Karadağ
3-Niyazi Gültekin
4-Binali Özbaykiz
5-Kartal Kapar
6-Hasan Yılmaz
7- Serkan Orkun
8- Mikail Çam
9- M. Burak Bülbül
10-Hikmet Avcı
11-Mehmet Kala
12- Cemil Turan
YÖNETİM KURULU YEDEK
1-Özgür Taşdemir
2-Cengiz Özkan
3-Savaş Kılıç
4-Osman Dağlıer
5-Sadık Yıldırım
6-Çetin Kırancal
7-Tuncer Özbaykız
8-İsmail Keser
9-İbrahim Albayrak
10-Celal Atik
11-Mehmet Alçın
DENETİM KURULU ASİL
1-Halil Çamkıran
2-Işın Akın
3-Nejdet Tekin
DENETİM KURULU YEDEK
1-Mehmet Taşdemir
2-Fatih Özkan
3-Erdinç Ergin
DİSİPLİN ASİL
1-Sibel Kuş
2-Hacı Yıldız
3-M.Emin Dağlıer
DİSİPLİN YEDEK
1-Orkun Kilit
2-Levent Altunkaynak
3-Yasin Dağlıer