İşte gayrimenkul ofisleri ve danışmanlar için emlak pazarlama ve satışında WhatsApp’tan yararlanma yolları!..

WhatsApp sunduğu pek çok avantaj sayesinde hem gayrimenkul ofislerinin iç iletişiminde hem de danışmanların müşterilerini doğru gayrimenkule yönlendirmelerinde oldukça etkili bir kanal olmaya başladı.

Milyonlarca kullanıcısı olan WhatsApp bugün gayrimenkul profesyonellerinin de iş araçlarından biri oldu. Siz de WhatsApp’ın avantajlarını kullanarak emlak satış ve kiralamalarınızı hızlandırabilirsiniz.

Peki gayrimenkul danışmanları WhatsApp’tan nasıl yararlanabilir? WhatsApp’ı emlak pazarlama stratejinizin bir parçası olarak kullanırken nelere dikkat etmelisiniz?

İşte gayrimenkul danışmanları için WhatsApp ile ilgili birkaç iyi öneri…

WhatsApp’ı web sitenizde görünür bir yere ekleyin

• WhatsApp’ı alıcılarla sohbet etmek, diğer profesyonellerle bilgi alışverişinde bulunmak, soruları anında cevaplamak, sohbet mesajlarında alınan mülklerle ilgili soruları hatırlatmak ve daha fazlasını yapmak için kullanabilirsiniz.

Profil görselinize özen gösterin

• Gayrimenkul ofisinizin logosunu kullanabileceğiniz gibi, kişisel imajınızı ve işinizle ilgili müşterilerinizde uyandırmak istediğiniz güven duygusunu veren bir profil fotoğrafı tercih edebilirsiniz.

WhatsApp grubu oluşturun

• WhatsApp’ta farklı gruplar oluşturabilirsiniz. Örneğin gayrimenkul ofisinizde birlikte çalıştığınız danışmanlarla bir iç grup kurmak bunlardan biri. Gayrimenkul ofisinin genel başarısında gerekli olan etkin bir iletişim kanalı olarak yararlanabilirsiniz.

• Bir başka WhatsApp grubu fikri de yerel emlak grupları… Bunun için ilk adım, bulunduğunuz bölgede özel bir Facebook veya WhatsApp grubu olup olmadığını öğrenmek…

Ev ziyareti randevularını daha iyi planlayın

• Bir ev satın almak ya da kiralamak için size aradığı konutun bilgilerini veren müşterinize portföyünüzdeki uygun emlakların ilanlarını, WhatsApp üzerinden iletebilir; aynı zamanda durum güncellemesi ile güncel ilanlarınızın fotoğraflarını ve videolarını paylaşabilirsiniz.

• Emlak sitesindeki linkler üzerinden yapacağınız bu paylaşım sayesinde, müşteriniz, yakından görmek istediği ilanları seçebilir. Bu da zaman yönetimi konusunda hem size hem de müşterilerinize avantaj sağlayacaktır.

• WhatsApp, video içeriğini kapsamlı bir şekilde destekleyen bir platform olduğundan, ilan videolarınızı da kişilere direkt gönderebilirsiniz.

• Küçük bir hatırlatma… Hafta içi iletişime geçtiğiniz müşterileriniz büyük kısmı gündüz saatlerinde çalışıyor… Bu da telefonda konuşmak için yoğunlukları ve birtakım iş toplantıları nedeniyle her zaman uygun olamadıkları anlamına geliyor. WhatsApp bu noktada imdadınızı yetişebilir. Kısa mesajlaşmalarla iletişimi sağlayabilirsiniz. Çalışan müşterilerine WhatsApp mesajı gönderirken kısa, özenli ve müşterinizin sorusuna net yanıtlar yazmalısınız.

Mesaj istatistiklerini takip edin

• WhatsApp, gönderilen ve alınan mesajların sayısını görmek için seçenekler sunar. Bu şekilde, uygulamanın sizin için ne kadar iyi çalıştığını takip edebilirsiniz.

Kaynak: WhatsApp İle Konut Satışlarını Hızlandırmanın Yolları