İzmir Müteahhitler Federasyonu (İMFED) geleneksel birlik ve dayanışma yemeğinde, federasyonlarına kayıtlı İzmirli Müteahhitleri buluşturdu.

İzmir Müteahhitler Federasyonu, odalarına kayıtlı müteahhitleri Sürmeli Efes Otel’de bir araya getirdi. İzmir Müteahhitler Federasyonu Başkanı Ziya Dağlıer’in organize ettiği geceye Bornova Belediye Başkanı Yüksek Mimar Olgun Atila, Kavuklar İnşaat Sahibi Abdullah Kavuk, Karşıyaka- Bayraklı Müteahhitler Dernek Başkanı Niyazi Gültekin ve çok sayı da Müteahhit katıldı. Program ilk olarak Bayraklı Ortak Sağlık Güvenlik Birimi ve Danışmanlık Şirketi (Bayraklı OSGB) Sahibi İsmail Murat Bayık tarafından düzenlenen konferansta müteahhitlere değişen iş kanununu ve güvenliği hakkındaki değişiklikler bilgilendirildi. İMFED’in düzenlemiş olduğu Geleneksel Birlik ve Dayanışma yemeğinin akşam kısmında müteahhitler akşam yemeğinde bir araya geldi.

 

İlk olarak açılış konuşmasını yapan İzmir Müteahhitler Federasyonu Genel Sekreteri Hasan Yılmaz ‘’ Çağdaş toplumlar örgütlü insan topluluklarından oluşmaktadır. Bir grup içerisinde yer almayan birey, toplumda kamusal yarar içerisinde pek etkili olamamaktadır.  Bu nedenle bir çatı altında birleşmek, hem mesleki çıkarları korumanın hem de toplumsal yarar için önemlidir. İzmir Müteahhitler Federasyonu olarak bize destek veren müteahhit arkadaşlara teşekkür ediyoruz’’ dedi.

 

Karşıyaka Müteahhitler Dernek Başkanı Niyazi Gültekin ise ‘’ Burada toplanmamızın amacı meslektaşlarımızı 1 gün dahi olsa iş stresinden uzaklaştırmaktır’’ diye konuştu

 

Kentsel dönüşümün gerekli olduğunu, bunun sadece devlet eliyle olmayacağını söyleyen İzmir Müteahhitler Federasyonu Başkanı Ziya Dağlıer ‘’ 1989 yılında kurulan Bornova Müteahhitler Derneği, daha sonra 2012 yılında derneğimizi büyüterek İzmir Müteahhitler Federasyonu yaptık. İzmir’de Ticaret odası seçimlerine katılarak, ses getirdik. Ama söylediğimiz bir şeyler var; kentsel dönüşümde müteahhitlerin rolü olmalı.  İzmir’e mevcut şehir yapısı yakışmıyor. Kentsel dönüşüm sadece devlet eliyle, belediyelerden beklemek olmaz. Müteahhitlerin kentsel dönüşümde büyük rol oynaması gerekmektedir’’ dedi.

 

Bornova Belediye Başkanı Yüksek Mimar Olgun Atila ‘’ Ben burada kendimi bir misafir olarak görmüyorum. Biz her zaman söyledik, Bornova bizim evimiz, sizde bizim değerli ailemizsiniz. Biz bu bilinçle hareket ediyor ve çalışıyoruz. Belediyemize kim gelirse gelsin kendini evinde hissetmesini sağlıyoruz. Bizler her zaman sizlerin yanınızdayız’’ vurgusunu yaptı.

 

İzmir Müteahhitler Federasyonu tarafından, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Abdullah Kavuk, Niyazi Gültekin, Muzaffer Taşdemir, Hasan Yılmaz, Hikmet Avcı, Abdulkadir Karadağ, Binali Özbaykız, Mikail Çam, Necdet Tekin, Cemil Turan, Serkan Orkun, Mustafa Durak, İsmail Keser, Osman Dağlıer, Sibel Kuş, Cengiz Özkan, Özgür Taşdemir, Sadık Yıldırım, Mehmet Kula’ya plaket verildi.

Gönüllerince eğlenen müteahhitler kısa zamanda olsa iş yorgunluklarını üstlerinden atmış oldular.