İzmir İstinyepark projesini yapan Orjin Grup, DYO’nun Bornova’daki 120 dönümlük arsasına ikinci İstinyepark projesi için gelir paylaşımı teklifi ile görüşmesini sürdürüyor. Öte yandan Nef ve Sinpaş da arsa ile ilgileniyor.

Üçkuyular’da  250 milyon dolarlık İzmir İstinye park AVM projesini hayata geçiren Orjin Grup’un Bornova’daki DYO arazine 2. AVM’yi yapmak için harekete geçti. Arazi devri için taraflar arasında başlayan görüşmelerin kısa süre içinde sonuçlanması bekleniyor. Balçova İstinye Park’ın 2019 yılında hizmete açılması planlanırken, Orjin Grup’un İzmir’e 2. AVM’yi kazandırma girişiminde.

ORJİN GRUP, YAŞAR HOLDİNGLE GÖRÜŞMEYİ SÜRDÜRÜYOR

Son günlerde borçlarını yapılandırma haberleriyle gündeme gelen Doğuş Grubu, İzmir Üçkuyular’da inşaatı süren İstinye Park’taki hisselerini ortağı Orjin Grup’a devretmişti. Bornova bölgesine yatırıma hazırlanan Orjin Grup’un gelir ortaklığı şartıyla Yaşar Holding’le görüşmelerini sürdürdüğü belirtiliyor.

NEF VE SİNPAŞ DA GÖRÜŞÜYOR

120 dönümlük arazide yaklaşık 200 bin metrekarelik inşaat alanının bulunduğu ifade ediliyor. Dev grupların ilgi odağı DYO arazisine Nef Yapı ve Simpaş’ın da talip olduğu ve gelir ortaklığı şartıyla teklif sundukları öğrenildi.